سردار غیب پرور در کنگره شهدای عشایر کشور:

اگر با امامت جامعه باشیم فتح و ظفر قطعی است/حضور وحدت آمیز اقوام از معجزات انقلاب است

سردار غیب پرور در این مراسم گفت: همه شهدا یک مطلب را ثابت کردند و آن یاری ولایت تحت هر شرایطی است که اگر با ولایت جامعه باشید فتح و ظفر قطعی است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری بسیج به استان خوزستان، کنگره شهدای عشایر کشور در سالن امام خامنه‌ای اهواز با حضور هزارن نفر از عشایر و اقوام مختلف کشور و باسخنرانی سردار غلام حسین غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد.
سردار غیب پرور در این مراسم گفت: همه شهدا یک مطلب را ثابت کردند و آن یاری ولایت تحت هر شرایطی است که اگر با ولایت جامعه باشید فتح و ظفر قطعی است.

وی با تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا(س) خاطر نشان کرد: حضرت زهرا اولین کسی است که در دفاع از حرم آل الله قیام کرد و با تمام وجود از حریم امیرالمومنین دفاع نمود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: دفاع حضرت زهرا(س) دفاع از همسر و فرزندان و یا دفاع از خانه چند متری محقر نبود بلکه دفاع از امامت و ولایت بود که اگر آن بانوی بزرگوار به صحنه نمی آمد مظلومیت امام علی(ع) را چندین برابر می‌نمود.

وی با گرامی داشت شهید مرتضی حسین پور شهید شاخص عشایری کشور در سال ۱۳۹۶ عنوان نمود:اصل اقدام شهدا پیمان بر ماندن کنار ولی و یاری ولی در تمامی شرایط سخت است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین همچنین افزود: اگر میخواهیم شهدا را معرفی کنیم باید بگوییم انها شاگردان ممتاز حضرت زهرا(س) هستند فلذا همچون آن بانوی بزرگوار سختی ها و رنج ها را با جان و دل تحمل کردند.

جانشین فرمانده کل بسیج در امور بسیج با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری یادواره های شهدا در سراسر کشور تصریح کرد: عنصر اصلی کلام ما در یادواره های شهدا برای اثربخشی این یادواره ها این است که  باید از ولایت گفته شود و اینکه تمام مشقات شهدا به عشق ولایت بوده و هست.

وی همچنین با اشاره به اسلام ناب تاکید کرد: شهدا برای اسلام ناب محمدی قیام کردند نه اسلام امریکایی و اسلام ناب همان اسلام ولایت علوی حسینی است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: در طول تاریخ هرجایی اقتضا کرد حامیان ولایت قیام کردند اما اراده الهی بر این قرار گرفت که با دستان امام عزیزمان اسلام احیا شود که امام (ره) محی الدین و مجد الاسلام بود که پس از قرن های متمادی انوار درخشندگی دین را به دلهای انسانهای تشنه تاباند.

وی همچنین با اشاره به تلاشها و فتنه های مکرر دشمنان تصریح کرد: در برابر عظمت و آثار شگرف انقلاب اسلامی دشمن لحظه ای بیکار نمی‌نشیند چون دشمن تحمل اسلام ناب را ندارد.

سردار غیب پرور در همین خصوص ادامه داد: دشمن می‌داند که انسان مومن ولایت مدار، سست و تنبل نبوده و در برابر  جبهه استکبار می ایستد چرا که مومن حقیقی در فکر اعتلای اسلام ناب است.

وی با اشاره به فرمایش امام(ره) که می فرماید شهید نظر میکند به وجه الله خاطرنشان کرد: ما شهیدان را همواره در رابطه عمیق آنها با ولایت شناخته و می شناسیم.

 جانشین فرمانده کل بسیج در امور بسیج با توجه به حضور ارزشمند اقوام گوناگون در این یادواره شهدا تصریح کرد: قومیت ها را در انقلاب اسلامی  نمی‌توان نادیده گرفت و حضور وحدت آمیز اقوام از معجزات انقلاب است.

وی به حضور عشایر در عرصه های گوناگون انقلاب اشاره نموده و اظهار داشت: تقدیم ۱۰ هزار شهید عشایر و حضور عشایر در دفاع از حرم حکایت از حضور غیرت‌مندانه عشایر عزیز ما درصحنه های گوناگون انقلاب دارد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در بخش دیگری از سخنان خود به تلاش های آمریکایی ها علیه انقلاب اسلامی اشاره کرد و عنوان کرد: آمریکایی ها و جبهه استکبار از آغاز انقلاب تا کنون هیچ گاه دست از دشمنی برنداشته اند از جنگ نظامی تا حصر اقتصادی و ناتوی فرهنگی همگی تلاشهایی است که آمریکا علیه مردم عزیز کشورمان روا داشته اند.

وی افزود: دشمن، دین و اعتقاد ما را نشانه گرفته و آنها می‌خواهند نام پیامبر و ائمه را از ما بگیرند و قطعا به کمتر از این هم راضی نمی شوند.

سردار غیب پرور با اشاره به آثار ارزشمند انقلاب اسلامی در سراسر گیتی تصریح کرد: انقلاب اسلامی زنده نمی ماند مگر اینکه جامعه انقلابی بماند و انقلابی بودن یعنی پشت سر رهبری حرکت کردن.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: خانواده های شهدا بار دیگر اثبات کردند این کلام امام عزیزمان را، که مردم عصر ما از مردمان زمان رسول خدا و امیرالمومنین پیشتازتر هستند.

وی عنوان کرد: قوم بختیاری و عرب شجاع و تمام اقوام و نژاد ها به شهدا افتخار کرده و در تداوم انقلاب اسلامی مقاومت می کنند.

جانشین فرمانده کل بسیج در امور بسیج تصریح کرد: ما مردان مردی هستیم که آماده ایم تا پای آرمان های سید الشهدا بایستیم و بگوییم تا جان در بدن داریم پای رهبری عزیزمان ایستاده ایم و این پایمردی ما نشان از تعجیل در امر فرج دارد.

گفتنی است در این مراسم از تمبر یادبود شهید شاخص بسیج عشایری شهید مرتضی حسین پور رونمایی شده و از خانواده این شهید و همچنین خانواده سردار شهید سید علی هاشمی تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.