با حضور ۵۰۰ نفر از بانوان حوزه سلامت؛

تبرک امام هشتم(ع) ضامن سیاهی چادر جامعه پزشکی شد

ظهر پنج شنبه همایش بزرگ بانوی آب و آئینه، حضرت معصومه(س) با حضور ۵۰۰ نفر از بانوان حوزه سلامت استان اصفهان در تالار شریعتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به میزبانی سازمان بسیج جامعه پزشکی استان اصفهان و با همکاری آستان قدس رضوی برگزار شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج جامعه پزشکی استان اصفهان، ظهر پنج شنبه همایش بزرگ بانوی آب و آئینه، حضرت معصومه(س) با حضور ۵۰۰ نفر از بانوان حوزه سلامت استان اصفهان در تالار شریعتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به میزبانی سازمان بسیج جامعه پزشکی استان اصفهان و با همکاری آستان قدس رضوی برگزار شد.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان اصفهان در این همایش گفت: خدا را شاکر هستیم که توانستیم امسال نخستین همایش بزرگ بانوی آب و آئینه را با حضور چشمگیر بانوان فعال در زمینه عفاف و حجاب و همچنین فعالیت های قرآنی که در حوزه سلامت مشغول به کار هستند را برگزار کنیم که این قطعاً نشانه روشنی برای ادامه راه در سال های آتی است.

محسن حجتی ادامه داد: همایش بانوی آب و آئینه ایده جدیدی بود که از سوی این سازمان مطرح و مورد استقبال آستان قدس رضوی قرار گرفت که مفتخریم با همکاری این مجموعه مقدس این بانوان را گرد هم جمع کنیم.

وی همچنین افزود: عفاف و حجاب امروز یکی از مهم تریم دغدغه های ما در حوزه سلامت است که امیدواریم تمامی دستگاه های متولی در این زمینه ما را کمک کنند تا بتوانیم بیش از گذشته این موضوع حیاتی را اشاعه دهیم تا سلامت جامعه ما بیشتر از پیش تضمین شود.

رئیس نخستین همایش بزرگ بانوی آب و آئینه در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: شکی نیست که هر چه عفاف و حجاب در جامعه ما پر رنگ تر باشد سلامت روانی بیشتری در جامعه حاکم خواهد بود که سلامت روانی قطعاً یکی از کارکردهای آن است و امروزه همان حوامع غربی که در بی حیایی زیان زد همگان هستند؛ خود به موضوع اذعان دارند.

حجتی در پایان صحبت های خود تصریح کرد: ۵۰۰ نفر از بانوان که امروز در این همایش حضور دارند تنها بخشی از جامعه منتخب بسیجی استان اصفهان هستند که هم در زندگی خود و هم در محیط کاری، طلایه دار عفاف و حجاب هستند که به تعبیر مقام معظم رهبری این "پرچم ملی" را نشانه افتخار خود می دانند.

مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی در استان اصفهان هم در ادامه برگزاری این همایش در بین بانوان شرکت کننده در این همایش گفت: پیوند مبارک بین آستان قدس رضوی را در دهه کرامت مبارک می دانیم و امیدواریم این همایش آغاز راهی برای ادامه همکاری های ما باشد.

حسین آذین ادامه داد: بعد از حمکی که مقام معظم رهبری به آیت الله رئیسی برای تولیت آستان قدس دادند که از آن حکم به عنوان منشور آستان قدس یاد می شود، برنامه ها، راهبردها و طرح ها به خوبی روشن شد و بر اساس همین منشور در حال اجراست.

وی افزود: نکته محوری ابلاغ حضرت آقا، خدمت رسانی به محرومان و نیازمندان در کل کشور است که اولویت با زائران محروم، مجاوران محروم و سایر محرومان کشور است.

آذین همچنین اذعان داشت: در آستان قدس رضوی معاونتی به تازگی تشکیل شد که آن به عنوان امداد مستضعفین نام گذاری شد که در همه استان ها نمایندگانی منصوب شدند تا فعالیت های جاری در استان هم پیگیری شود تا در کل کشور این کارها حس شود که رویکرد فقط خدمت رسانی به محرومان است.

مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی در استان خاطر نشان کرد: وظیفه اصلی نمایندگان در استان شناسایی محرومان در همه حوزه ها از جمله حوزه سلامت است که شناسایی ظرفیت ها و منابع را به طور جدی در دستور کار قرار دادیم.

آذین در بخش دیگری از سخنان خود در این همایش گفت: پیش از این در چند استان دفاتری وجود داشت و به طور منطقه ای اداره و صرفاً به منظور اداره املاک و اراضی آستان قدس را پیگیری می کرد اما امروزه آن اداره کردن ها تنها بخشی از دفتر نمایندگی است و دفاتر در تمامی استان ها، حتی استان هایی که اراضی و املاک وجود ندارد تشکیل شده؛ چرا که هدف خدمت رسانی است.

وی ادامه داد: طرحی با نام خادمیاری آستان قدس شروع شده و ورود به جمع خادمان حرم این راه است که دو سال باید خادمیاری را طی کرد و سپس به عنوان خادم دائمی خدمت کرد.

حسین آدین در پایان ابراز داشت: ما در این طرح نخبگان هر قشر را دعوت می کنیم و عضو خادمیار رضوی می شود و برای وی حکم صادر می شود و فرد متعهد می شود برای مثال آن جراح یک جراحی رایگان به نام امام هشتم(ع) انجام بدهد که فرد بیمار را ما به ایشان معرفی می کنیم.

در این همایش به تمامی شرکت کنندگان هدیه و تبرک حرم حضرت امام رضا(ع) اهداء شد و به نیت این امام همام، هشت نفر هم مورد تجلیل قرار گرفتند. دکتر زهرا علامه و دکتر ماهرخ کشوری به عنوان استاد نمونه بسیجی در زمینه عفاف و حجاب، دکتر مریم فاضلی به عنوان نفر برتر مسابقات تفسیر قرآن ستاد کل نیروهای مسلح، زکیه جمشیدیان، طیبه حقیقی و زهرا پاینده به عنوان پرستار و حافظ کل قرآن و همچنین از بتول قیصرنیا و شهربانو نادر به عنوان پرستار و حافظ ۱۵ جزء قرآن کریم هشت نفری بودند که به آن ها از سوی آستان قدس هدیه ویژه اعطاء و جزء خادمیاران حضرت قرار گرفتند.

همچنین در این همایش از نماهنگ رسمی بسیج جامعه پزشکی استان تحت عنوان مرهم با شعر قاسم صرفان و اجرای حسین جباری به طور زنده رونمایی شد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

top_block_quicktab