معاون فرهنگی سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور:

کتاب شهید آتش دست در مرحله نهایی ویراستاری و تدوین قرار دارد

معاون فرهنگی سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور گفت: به دلیل وجود خاطرات مشترک شهید آتش دست با مقام معظم رهبری، نیاز به تاییدیه از دفتر حفظ و نشر آثار ایشان وجود داشت که خوشبختانه این تاییدیه به دست ما رسید و این کتاب در مرحله نهایی ویراستاری و تدوین قرار دارد.
نسخه مناسب چاپ

حمید سپهری فر، معاون فرهنگی سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار این سازمان درباره تهیه و توزیع کتاب شهید شاخص قشر بسیج جامعه پزشکی در سال ۹۶ گفت: شهید آتش دست یکی از شهدای سیستان و بلوچستان است که پس از سالها پیگیری سازمان بسیج جامعه پزشکی، احمد آتش دست از طرف سازمان بسیج و معاونت فرهنگی به عنوان شهید شاخص معرفی شد.

 

وی با اشاره به اینکه به دلیل وجود خاطرات مشترک شهید آتش دست با مقام معظم رهبری نیاز به تاییدیه از دفتر حفظ آثار معظم له وجود داشت، بیان کرد: خوشبختانه دوهفته پیش تاییدیه از سوی ایشان به دست ما رسید و کتاب شهید در مرحله نهایی ویراستاری و تدوین قرار دارد.

 

معاون فرهنگی سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور ادامه داد: ابعاد مختلف زندگی این شهید که مجهول بود، در این کتاب به شکل مفصل شرح داده شده است و برای اینکه جامعه جوان و به ویژه جامعه پزشکی با این مجهولات بهتر و بیشتر آشنا شوند، در فصول مختلف کتاب به این مباحث پرداخته شده است.

 

وی در پاسخ به این سوال که برای تهیه اطلاعات کتاب درباره شهید شاخص امسال به چه منابعی رجوع کرده‌اید، گفت: منابع عمدتا از خانواده، دوستان و همرزمان این شهید بوده است که البته اقدامات بسیار سخت و وسیعی را نیز به خود اختصاص داد.

 

سپهری‌فر، در ادامه افزود: به دلیل مسافت طولانی تا سیستان و بلوچستان همچنین پراکندگی دوستان شهید آتش دست، به دست آوردن اطلاعات مشکل بود؛ چرا که این شهید در دانشگاه اصفهان تحصیل کرده و عمده کسانی که در سال‌های تحصیلی با ایشان هم دوره بودند، در کشور پراکنده شده‌اند.

 

وی درباره جوانب مختلف کتاب شهید شاخص تصریح کرد: کتاب شهید آتش دست کار پرحجمی را به خود اختصاص داد و سعی شد از جوانب مختلف نظرات دوستان، همرزمان، خانواده و دوستان دانشگاهی به عنوان مکمل در کتاب گنجانده شود.

 

این مقام مسئول ادامه داد: ابعاد مبارزاتی، تحصیلی این شهید مدنظر قرار دارد و اینکه این شهید به چه شکل وارد مقوله انقلاب شد؛ چراکه جوانی ایشان مقارن با تبعید مقام معظم رهبری به ایرانشهر شده بود و با توجه به اینکه ساواک مقام معظم رهبری را زیرنظر داشت، جوانها ترس زیادی برای برقراری ارتباط با ایشان داشتند اما شهید آتش دست به هر بهانه‌ای با ایشان ارتباط برقرار می‌کرد.

 

سپهری‌فر، در پایان خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری نیز شاخصه‌های انقلابی را در شهید آتش دست مهیا دیدند، بذری را در این شهید پاشید که در سال‌های بعد به عنوان یکی از شاخص‌های جامعه پزشکی حماسه‌های زیادی را خلق کرد.

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

top_block_quicktab