دبیر کمیته بین الملل در هشتمین کنگره سلامت در بلایا:

ایران رتبه ۸ از ۱۰ را در مخاطرات طبیعی و حادثه خیز بودن دارد

دبیر کمیته بین الملل در هشتمین کنگره سلامت در بلایا، با بیان اهمیت برگزاری این کنگره، به حضور ۱۰ مهمان خارجی در این مراسم سه روزه اشاره کرد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور، فرین فاطمی، دانشجوی دکترای سلامت در حوادث و بلایا از دانشگاه علوم پزشکی تهران و دبیر کمیته بین الملل در هشتمین کنگره سلامت در بلایا درباره کمیته بین الملل توضیحاتی را ارائه داد.

وی گفت: باتوجه به اینکه کشور ما حادثه خیز است، رتبه ۸ از ۱۰ را در مخاطرات طبیعی و حادثه خیز بودن دارد بنابراین خیلی مهم است که فرهنگ ایمنی در حوادث و بلایا در جامعه افزایش یافته و آموزش نیز به مردم رواج داده شود به‌گونه‌ای که خودشان بتوانند در زمان حوادث و بلایا به اقدامات لازم واقف باشند و کمک به حفظ سلامت خود و اطرافیان در زمان بروز حادثه کنند.

فاطمی، ادامه داد: شعار کنگره امسال در ارتباط با شناخت خطر در حوادث و بلایا است و این شعار دقیقا مرتبط به چهارچوب سند سندای است که کلا رویکرد جهان را نسبت به حوادث بلایا طی سالهای ۲۰۱۵ تا ۲۰۳۰ بیان کرده و شعار "understanding the risk" را یکی از اهداف مهم خود قرار داده است؛ در حقیقت شعار کنگره نیز از همین هدف گرفته شده؛ در این راستا، اساتید، صاحبنظران و خبرگان، طی جلسات متعدد، محورهای مختلفی را برای کنگره تعیین کردند؛ این محورها در سایت کنگره www.iched.ir در دسترس است و علاقمندان می‌توانند در ۱۶ محور اهداف کنگره را پیگیری کنند.

دبیر کمیته بین الملل هشتمین کنگره سلامت در بلایا، تصریح کرد: کمیته بین الملل به عنوان یکی از کمیته‌های نُه گانه کنگره تشکیل شد و هدف آن بیشتر شناسایی خبرگان، صاحبنظران و اساتید این حوزه در سطح بین الملل بوده که صاحب نام هستند؛ اکنون این جستجو انجام شده و اساتید خارج از کشور معرفی شده‌اند؛ طی تماسها و ایمیل‌هایی که با این افراد برقرار شد، برای آنها دعوت نامه ارسال شده؛ درحال حاضر ۱۰ مهمان خارجی از کشورهای سوئد، آلمان، لهستان و ژاپن داریم که حضور آنها قطعی است و دو مهمان امریکایی نیز داریم که حضور آنها بستگی به صدور ویزایشان دارد.

فاطمی، بیان کرد: طی دعوتنامه‌ای که برای آنها ارسال شده، محورهای کنگره برای مهمانان خارجی ارسال شده است؛ این افراد بسته به حوزه فعالیتشان اقدام به برگزاری کارگاه، پنل و سخنرانی می‌کنند؛ یکی از سالن‌های همایش رازی به مهمانان خارجی اختصاص داده شده و مقالات به زبان انگلیسی در طی سه روز برگزاری کنگره، ارائه خواهد ‌شود.

وی در پایان گفت: امیدواریم کنگره مانند هفت دوره گذشته بسیار خوب و جامع برگزار شود اما امسال با توجه به اینکه کنگره بسیار هدفمند بوده و از یکسال پیش برنامه ریزی شروع شده، انتظاراتمان بیشتر است.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.