در همایش جمعیت و سلامت بسیج جامعه پزشکی مطرح شد:

قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار کرد: جمعیت جوان جوامع انسانی، محور توسعه پایدار است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دکتر طاهر اقدم در همایش تبیین اهمیت و ضرورت افزایش جمعیت خاطرنشان کرد: امنیت کنونی جامعه مدیون خون شهیدانی است که در دامان زنان پاک تربیت یافته‎اند.
وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب سیاست‌های جمعیتی کشور را ابلاغ فرمودند لذا وظیفه ما مدیران اجرایی است که به آنها جامه عمل بپوشانیم.
وی با بیان اینکه جمعیت جوان، محور توسعه همه جوامع انسانی است، خاطرنشان کرد: هرم جمعیتی ما به سمت پیر شدن پیش رفته است و این نگران کننده است.
دکتر طاهراقدم خاطرنشان کرد: جامعه‌ای پویاتر، باید افراد جوان تر داشته باشد، نظر به فرمایش‌های رهبر معظم انقلاب، حمایت از جوانان باید در تمامی ابعاد زندگی آنها از تحصیل و کسب شغل گرفته تا ازدواج آنها صورت بگیرد.
وی خاطرنشان کرد: یک زمانی در خانواده‌ها، تعداد فرزند بیشتری نسبت به جامعه کنونی بود، زمانی‌که یکی از والدین به سن پیری می‌رسیدند فرزندان از آنها مراقبت می‌کردند؛ ولی در حال حاضر اکثر خانواده‌ها یک فرزند داشته و والدین در سن پیری به آسایشگاه‌های سالمندان سپرده می‌شوند.
وی با اشاره به تاثیرات فیلم های هالیوودی و شبکه های غربی گفت: افزایش طلاق در جامعه یک زنگ هشدار است؛ متاسفانه شبکه‌های غربی و ماهواره‌ای سبک زندگی ای را ترویج می‌کنند که با داشته‌های فرهنگی ما در تناقض است، در این برنامه‌ها سعی بر این است که چهره ی طلاق عادی جلوه داده شود، طلاق نیز یکی از دلایل کاهش جمعیت در جوامع است.
گفتنی است: همایش تبیین اهمیت و ضرورت افزایش جمعیت به همت معاونت بهداشت دانشگاه و بسیج جامعه پزشکی استان در تالار شهید شایانمهر دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰

دیدگاه ها

Hey, good to find sonomee who agrees with me.‎ GMTA.‎

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

top_block_quicktab