بسیج جامعه پزشکی استان آ.شرقی برگزار کرد:

همایش جمعیت و سلامت خانواده

معاونت فنی دفتر سلامت جمعیت وزارت بهداشت و درمان در همایش سلامت جمعیت و خانواده در میان اعضای بسیج جامعه پزشکی گفت: متاسفانه برترین زوج های ما که نخبگان هستند کمترین فرزند را دارند و کشور را از ژن انسان های برتر محروم می کنند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرگزاری بسیج 

محمد  اسلامی افزود: جمعیت عامل قدرت است و باید مدیریت شود البته جمعیتی که مولد باشد و  اگر کشوری بتواند جمعیت را مدیریت کند موجب اقتدار آن است.

وی ادامه داد: رهبر فرزانه انقلاب در سیاست های ابلاغی خود به کمیت و کیفیت به یک اندازه توجه دارند و پویایی و بالندگی دو شاخص کاملا کیفی و جوانی جمعیت را با همدیگر دارد.

اسلامی بیان کرد: در بین سال های ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۲ بیشترین نرخ باروری در کشور پس از انقلاب داشته ایم و در سال ۱۳۷۲ قانون تنظیم خانواده تصویب می شود و هر زن در کشور ۳.۳ فرزند داشته است و در سال ۱۳۸۹-۱۳۹۰ به حد جایگزینی جمعیت میرسیم.

این مقام مسئول گفت: کشور ما در مقایسه با اروپا دارای دو مشخصه است از جمله اینکه ما تعداد بسیار زیادی زوج نابارور داریم که به خاطر هزینه های بالای درمان قادر به فرزندآوری نیستند و مقبولیت ازدواج در جامعه ما قابل مقایسه با اروپا نیست ولی اگر به تعویق بیفتد فرصت های فرزندآوری را می گیرد.

وی تاکید کرد: تقویت نظام تامین اجتماعی خدمات بهداشتی درمانی و مراقبت های پزشکی در جهت سلامت باروری و فرزندآوری که از سیاست های ابلاغی جمعیتی است باید باهم افزایش یابد و به مردم در مورد سلامت باروری آموزش لازم داده شود.

همایش افزایش جمعیت به همت  سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه عاشورا در تالار شایان مهر دانشگاه علوم پزشکی تبریز پیش از ظهر امروز برگزار شد.  

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.